Waytoplay autodráhy: 6 dôvodov prečo ich milujú deti aj rodičia

 V tomto článku sa bližšie pozrieme na cesty WAYTOPLAY. Povieme si, čo táto univerzálna a nadčasová hračka ponúka, aké oblasti u detí rozvíja a prečo sa oplatí, mať takúto cestu doma. Pripravili sme si pre vás 6 bodov, v ktorých sa dozviete, prečo si túto cestu zamilujete vy aj vaše deti.

waytoplay_dieta

Príbeh Waytoplay ciest sa zrodil z rodinnej vášne pre hranie sa s autíčkami na slnku a v piesku. Otec, vynálezca a dizajnér Sybren vytvoril prvú cestu pre svojho syna Joepa už v roku 2003. To bol moment, ktorý započal cestu ciest WAYTOPLAY od nápadu, úspešnej crowfundingovej kampane, cez prvý eshop až po celosvetový úspech na trhu.

Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo tento produkt zaujal tisícky detí a ich rodičov po celom svete.

1. Je s nimi zábava

Prvým a najzásadnejším argumentom, prečo si cesty Waytoplay obľúbia deti a aj ich rodičia je, že zahŕňajú dva dôležité aspekty detskej hry. Takmer každé dieťa sa rado hrá s autami a s dopravnými prostriedkami. V tomto prípade je úplne jedno, či ide o chlapcov alebo dievčatá. V hre detí bez ohľadu na vek, pohlavie a záujmy často dominuje potreba niečo budovať, stavať, tvoriť. Cesty Waytoplay spĺňajú oba uvedené faktory a preto sú u detí tak obľúbené. Je s nimi jednoducho zábava. Zábava, ktorú vedia oceniť aj dospelí. Veď si priznajme, nie všetky detské hry nás bavia.

waytoplay_s_autami

2. Rozvíjajú kreativitu 

Pozorujte svoje deti pri kreatívnej tvorbe svojej vlastnej cesty, pri budovaní príbehu, ktorý si vystavajú, pri prehrávaní a spracovávaní udalostí, ktoré zažili, pri vymýšľaní spôsobov, akými vedia hru s cestami WAYTOPLAY uchopiť. Táto hračka totiž patrí do kategórie hračiek s otvoreným koncom, teda opened- ended toys, ktoré deťom umožňujú tvoriť hru podľa seba a svojich potrieb. Takéto hračky im dávajú slobodu v rozhodovaní sa a preto podporujú ich kreativitu a predstavivosť. Cesty pre svoju univerzálnosť a nadčasovosť ponúkajú mnoho možností otvorenej hry. Je len na vás, akým smerom sa tentokrát vydáte, na cestu senzorickej či rolovej hry.

waytoplay_zabava

3. Majú všestranné využitie

Jednou z najväčších výhod a argumentov za kúpu ciest WAYTOPLAY je ich všestranné využitie. Vďaka ohybnosti, ktorou oplývajú, je možné postaviť cesty na rôznych povrchoch, v rôznych prostrediach a nerovnostiach. Cesta zvládne kopčeky, zakrivenia, podlahu, zem, asfalt aj vaňu.  Táto flexibilita podporuje nápady vášho dieťaťa, ktoré objavuje nové možnosti jej použitia.  Cesty takto rozvíjajú kreativitu, vôľu objavovať a schopnosť detí riešiť problémy.

Odolnosť a vodotesnosť zase umožní deťom hrať sa s cestou aj vonku. Je to osviežujúca skúsenosť, ktorú si deti s mnohými hračkami nemôžu dovoliť. K tomu sa pridáva aj senzorický zážitok z hry s rôznym materiálom a možnosťou zašpinenia sa. Cesty sa totiž neboja špiny ani vody, poradia si s každým počasím a podmienkami. Zoberte ich pokojne do snehu a v snehových závejoch vytvorte prekážkovú dráhu. V blate vytvorte závody, v piesku na pláži zase púštne preteky. Táto cesta zvládne všetko z toho.

waytoplay_rozne_povrchy

4. Rozvíjajú ďalšie schopnosti a zručností

V súvislosti s predchádzajúcimi bodmi môžeme povedať, že okrem kreativity, predstavivosti a schopnosti riešiť problémy, vplýva hra s cestami WAYTOPLAY aj na ďalšie oblasti rozvoja detí. V spojení s posledným spomenutým ide najmä o objavovanie, skúšanie nových možností a  myslenia „out of the box“. Je to jedným z najväčších benefitov ciest Waytoplay. Okrem toho sa pri hre podporuje komunikácia a reč. Hra sa často odohráva v skupine alebo v rodine a preto do popredia vstupuje schopnosť kooperovať s ostatnými. Pri rolových hrách si zase dieťa rozvíja sociálne a emocionálne zručnosti.

waytoplay_deti

5. Sú kvalitné a bezpečné

Tento bod je zaujímavý najmä pre rodičov, ktorí rozmýšľajú, či do cesty investovať peniaze. Autodráhy WAYTOPLAY môžeme pokojne označiť aj za nesmrteľné. Sú vysoko odolné a prakticky nezničiteľné. Diely pozostávajú z bezpečného PVC spĺňajúceho najprísnejšiu európsku normu pre detské hračky EN-71. Materiál sa vyrába v Nemecku, potlač dielov sa realizuje v Holandsku.

Je to hračka, ktorú nekupujeme na rok či dva. Vďaka svojej kvalite a nadčasovosti vydrží deťom dlhé obdobie a vie zabaviť batoľatá aj školákov. Keď sa na to pozrieme takto, zistíme, že cena je adekvátna úžitkom, ktoré nám tieto cesty dokážu priniesť.

waytoplay_bezpecnost_kvalita_nadcasovost

6. Ľahko sa kombinujú s inými hračkami 

Výhodou ciest WAYTOPLAY je tiež ich univerzálnosť a jednoduchý dizajn. Cesty sa dobre kombinujú s ďalšími hračkami, ktoré už má dieťa doma. Práve táto kombinovateľnosť prináša nekonečné možnosti využitia ciest. Poskladajte cestu, pridajte autá, drevené dúhy ako mosty, stromy, zvieratká, postavte domy z kociek či iných stavebníc a vybudujte si v detskej izbe malé mestečko. Pomocou týchto ciest si deti môžu vytvoriť neskutočné množstvo scenérii a voliť stále nové a nové spôsoby hry.

waytoplay_kombinovanie

V tomto článku sme si rozobrali benefity hry s cestami Waytoplay. Zistili sme, že skladanie dráh je pre deti zábavné a prínosné. Dozvedeli sme sa, že hra s Waytoplay deťom pomáha rozvíjať jemnú motoriku, kreativitu, logické myslenie, schopnosť plánovať a podporuje interakciu v kolektíve.

Cesty WAYTOPLAY
môžeme z vlastných skúseností len a len odporučiť pretože nákup cesty Waytoplay je investíciou do zábavy a zároveň rozvoja detí. V prípade, že Vás tento článok zaujal a chceli by ste vedieť aké konkrétne sady existujú a čo všetko v nich nájdete, prečítajte si náš ďalší článok. 

 Sprievodca výberom Waytoplay ciest. Ktorou sadou začať?  

A ak Vás cesty zaujali, verím, že Vás poteší, že so ZĽAVOVÝ KÓDOM waytoplay10 môžete využiť 10% zľavu na nákup ciest podľa vlastného výberu.

Ak sa vám článok páčil, potešíme sa, ak ho prezdieľate, či pošlete ďalej svojim priateľom.

Autorka článku: Gabriela Palai