Sprievodca výberom Waytoplay ciest. Ktorou sadou začať?

Zaujali Vás cesty Waytoplay a uvažujete, ktorou sadou začať? Premýšľate nad tým, či voliť cesty z tvrdeného kartónu alebo gumené – flexibilné? Na tieto aj ďalšie otázky, ktoré by Vás na túto tému mohli zaujímať, si zodpovieme v nasledovnom článku.

Možno už viete, že Waytoplay ponúka rôzne veľkosti balení autodráh. Môžete si vybrať sadu vyrobenú z gumy alebo tvrdeného kartónu. 

Gumené cesty sú flexibilné a sú určené do rôznych podmienok. Dajú sa využit pri hre vonku, ale i vo vnútri. Zvládnu blato aj sneh, pretože sa pokojne môžu zašpiniť. Vďaka svojmu gumenému povrchu sa ľahko udržiavajú čisté. Stačí ich len vyčistiť kefkou a saponátom a sú opäť ako nové, pripravené na hru vo vnútri. Gumené cesty vďaka ich vysokokvalitnému prevedeniu môžeme označiť za takmer nezničiteľné.

Okrem už spomínaných gumených, flexibilných ciest, Waytoplay vyrába aj cesty z tvrdeného kartónu. Tieto cesty sú určené pre hru v interiéri a na rovné povrchy. Na rozdiel od gumených ciestkartónové cesty pevné a tak je ich použitie na rôznych povrchoch obmedzené. Pokiaľ však cestu neplánujete využívať inde ako v interiéri a nemáte v pláne si z ciest stavať kopce, postačí vám aj kartónová. Z jednej strany sa nachádza potlač dráhy a druhá strana je čistá, určená pre detské kresby. 

1. Aké sú možnosti výberu z gumených, flexibilných sád WAYTOPLAY? 

Z gumených ciest si môžete vybrať od najmenších 12 – dielnych balení až po veľké 40 – dielne balenia. Je len na vás, aké si vyberiete. Autodráhy sú tématicky rozdelené na cestné dráhy a pretekárske okruhy. Poďme si ich postupne predstaviť. 

WAYTOPLAY King of the Road  

King of the Road je najväčšia zo všetkých flexibilných, gumených ciest. Hodí sa do väčších kolektívov v škôlkach alebo ak máte doma viac detí. Vďaka 40- dielnemu baleniu je ako stvorená pre deti, ktoré si radi skladajú podľa vlastnej fantázie a nechcú byť obmedzované počtom dielikov. 
Cesta je obostranná a balenie obsahuje: 16 zákrut, 16 rovných dielov, 4 križovatky a 4 kruhové objazdy. 

WAYTOPLAY Expressway

Táto 16- dielna dráha patrí k najpredávanejším a odporúčame ju pre deti, ktoré sa ešte s podobnou cestou nestretli. Obsahuje všetky dieliky ako najväčšia sada King of the Road , len v menšom počte.  Môžete si pri nej preveriť, či bude cesta deti baviť, preskúmať jej kvalitu a vyskúšať si jej použitie v rôznych podmienkach.
Balenie obsahuje: 6x rovný diel, 8x zákruta, 1x križovatka, 1x kruhový objazd

WAYTOPLAY Highway 

Táto 24 – dielna cestná dráha poskytuje vďaka väčšiemu počtu dielikov dostatok možností na variovanie dráh. Obsahuje všetky typy dielikov ako najväčšia sada King of the Road. Odporúčame ju najmä v prípade, ak už nejakú sadu doma máte a radi by ste si zbierku rozšírili. Prípadne sa Vám zdá, že sada King of the road by vám bola príliš veľká. 
V balení nájdete 8 x rovný diel, 12 x zákruta, 2x križovatka, 2x kruhový objazd. 

WAYTOPLAY Ringroad

Ringroad je najmenšia flexibilná sada a skladá sa z 12 dielikov. Vďaka svojej ohybnosti ju deti môžu používať v rôznych terénoch.
V sade nájdete: 2 rovné diely, 8 zákrut a 2 križovatky. V tejto sade nenájdete parkovacie miesta, preto ak vaše deti radi parkujú autíčka, odporúčame napríklad sadu Expressway.

Prešli sme si cestné dráhy a prechádzame k pretekárskym okruhom. Tie sú rovnako ako cestné autodráhy zložené z rôzneho počtu dielikov. Najnovšie okruhy Zandvoort a Paul Ricard sú pomenované podľa okruhov, na ktorých sa jazdí legendárna F1. Ak máte doma milovníkov rýchlej jazdy a pretekov, odporúčame siahnuť práve po WAYTOPLAY pretekárskych okruhoch

WAYTOPLAY Grand Prix

24- dielny pretekárky okruh pre všetky deti, ktoré milujú pretekanie. Táto sada je ako stvorená na vyskladenie závodnej dráhy podľa vlastných predstáv. Balenie obsahuje všetko čo na poriadne preteky budete potrebovať: 16 zákrut a 8 rovných dielov. Celková dĺžka dráhy je 384 cm. 

WAYTOPLAY Pretekársky kruh Zandvoort 

Waytoplay okruh Zandtvoord obsahuje 40- dielikov a je určený pre všetkých milovníkov F1 a pretekov, ktorí nechcú byť obmedzovaný počtom dielikov. Toto balenie obsahuje všetko, čo na vybudovanie poriadneho okruhu budete potrebovať : 28 zákrut a 12 roviniek s obojstrannou potlačou. Dieliky sú doplnené špeciálnou pretekárskou potlačou (obrubníky, štart-cieľ a boxy). Nechajte svoje deti vytvoriť si vlastné okruhy a pretekárske príbehy. 

WAYTOPLAY Pretekársky okruh Paul Richard

Pri tvorbe dráhy sa Waytoplay inšpirovalo francúzskym okruhom F1 – Paul Ricard. Balenie obsahuje 24 dielikov. V balení nájdete 12 roviniek a 12 zákrut. Všetky diely obsahujú špeciálne pretekárske značenie ( štart/cieľ, obrubníky, boxovú uličku). Z cesty si deti môžu vytvoriť známy pretekársky okruh Paul Ricard alebo si vytvoriť okruh podľa vlastných predstáv.   

2. Aké sú možnosti pri výbere ciest WAYTOPLAY z tvrdeného kartónu? 

Od gumených, flexibilných autodráh prechádzame ku cestám z tvrdeného kartónu. Sú ekonomickejšou alternatívou ku gumeným cestám a oceníte ich najmä v prípade, že cesty neplánujete používať v exteriéri ani z nich stavať kopce. Veľkou výhodou týchto ciest je, že sa dajú vzájomne kombinovať. 

WAYTOPLAY Road to Recovery

 Cenovo dostupná, 8 dielna sada určená pre hru s autíčkami v interiéri. Balenie obsahuje 7 kartónových – pevných dielikov a 1 gumený – flexibilný.

WAYTOPLAY Runway

Kartónová cesta, ktorá poteší milovníkov letísk a lietadiel. Za pomoci 14 dielikov si deti môžu vyskladať vlastnú runway. Balenie obsahuje 8 rovných dielikov, 2 východy, 1 križovatku v tvare “T” a šesťuholníkový kruhový objazd. 

Toto všetko sú sady, ktoré si u nás viete zakúpiť. Všetky tieto cesty nájdete v kategórii Autodráhy.

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek, verím, že budete spokojní. Waytoplay patrí k nadčasovým, takmer nezničiteľným hračkám a preto sa investícia do nej naozaj oplatí. Verím, že bol tento článok pre vás prínosný a pomohol Vám pri rozhodovaní, ktorú sadu si vybrať. Ak by Vám aj napriek tomu bolo niečo nejasné, pokojne ma kontaktujte. Rada poradím. Sami máme doma 2 sady Waytoplay a môžeme ich len odporúčať. 

Môj tip na záver: Ak sa neviete rozhodnúť, ktorou cestou začať, začnite Expressway. ( Ja som ako prvú volila pre syna Ringroad – najmenšiu sadu, ale parkovacie miesta sme museli dorábať z kartónu). V Expressway ich máte priamo v balení. Dieťa si teda dráhu môže vyskúšať, otestovať. Vy uvidíte, či ho zaujme a v prípade potreby viete dokúpiť doplnkovú sadu. My sme volili King of the Road. U nás je ale cesta využívaná denne a syna baví skladať rôzne dráhy. Takáto je moja skúsenosť. Pridala som Vám ju sem, pretože si myslím, že môže pomôcť. 

Verím, že Vás poteší, že so ZĽAVOVÝ KÓDOM waytoplay10 môžete využiť 10% zľavu na nákup ciest podľa vlastného výberu.

Ak sa vám tento článok páčil, budem rada, ak o ňom dáte vedieť aj svojim priateľom. Možno im rovnako ako Vám uľahčí rozhodovanie 🙂

Autorka článku: Michaela Radošani