Tipy na vianočné darčeky pre predškolákov

V období od 3 rokov a vyššie vám už deti výber darčekov výrazne uľahčia. Relatívne jasne vedia povedať, čo majú radi a k čomu inklinujú. Ich záujmy sú výraznejšie a teda ľahšie pozorovateľnejšie. Vianočné darčeky by z tohto dôvodu mali reflektovať záujmy dieťaťa a jeho  preferencie.

Predškolský vek od 3 do približne 6-7 rokov sme poňali stručnejšie a vybrali sme 10 výnimočných hračiek z našej ponuky, ktoré by mohli deti v toto veku zaujať. Všetky sú niečím špecifické a zaujímavé a myslíme si, že by mohli deti v predškolskom veku naozaj potešiť.

Prikladáme spomínaných 10 tipov na darčeky pre predškolákov: 

1. LITTLE DUTCH Drevená kuchynka s digestorom MINT

Kuchynka v krásnom drevenom prevedení je snom každého malého kuchára a skvelým darčekom pod vianočný stromček. Najmä, ak chcete kúpiť niečo väčšie a na darček sa skladá celá rodina. Kuchynku tvorí rúra s otváracími dvierkami, ukladacia polica, drez s kohútikom, hodiny a sporák s dvoma varnými platničkami. Vo výbave kuchynky nechýba riad, panvice, chňapka a soľnička s koreničkou.

2. Drevený labyrint by ASTRUP

Drevená hračka, kde deti za pomocou predlôh premiestňujú tvary na labyrinte podľa zadania. Zabavia sa a zároveň aj niečo nové naučia. Osvoja si nové pojmy ako hore, dolu, doprava, doľava, ale aj logické a strategické myslenie. Na zadaní je obrázok na ktorom sú vyobrazené tvary v poradí v akom ich má dieťa umiestniť na drevenej základni. Úlohou dieťaťa je presúvať tvary na správne miesto a riešiť pri tom rôzne zdanlivo zamotané situácie.

3. Stavebnica BAJO MONDRIAN

Tieto architektonické drevené kocky pre deti sú vyrobené v nápadnej kombinácii červenej, žltej, modrej, bielej a čiernej farby. Mondrian stavebnicu môžu batoľatá a staršie deti použiť na vytvorenie takmer všetkého – môžu z nich stavať domčeky, ohrádky pre zvieratá, geometrické vzory, upokojujúce mandaly. Tiež ich môžu používať aj ako pomôcky na počítanie či ako prísady v detskej kuchynke. Sú výborné na podporu spolupráce medzi súrodencami a priateľmi. 

4. Bábkové divadlo – Červená čiapočka

Čo môže byť zaujímavejšie ako prerozprávanie tohto klasického príbehu pomocou figúrok a pozadí, na ktorých sa rozprávka odohráva? Prehrajte si rozprávku o Červenej čiapočke alebo si vytvorte svoj vlastný príbeh. Balenie obsahuje 16 častí ako les, stromy, kríky, značka, izba starej mamy,vlk, horár, stará mama a samozrejme nemôže chýbať červená čiapočka.

5. Cesty WAYTOPLAY

Nesmrteľná cesta… tak by sa dali nazvať flexibilné gumové cesty od Waytoplay. Poskladajte cestu, postavte tunely z dúh, pridajte stromy, les doplňte o zvieratká, postavte domy z kociek a vytvorte si v detskej izbe malé mestečko. Milovníci hier vonku ju môžu zobrať von do snehu a v snehových závejoch vytvoriť prekážkovú dráhu.
Špiny sa tieto cesty rozhodne neboja.

6. BAJO Vkladačka a skladačka 3D Puzzle – Triceratops

BAJO Puzzle Triceratops obsahujú 5 robustných dielikov z tmavého dubu. Umiestnené sú v boxe s podložkou na vkladanie tvarov. Vyberte puzzle z podložky a vložte na príslušné miesto tak, aby Triceratops dokázal stáť sám. Následne sa s ním môžu deti vydať na prehistorické dobrodružstvo. Na zostavenie stačí pritlačiť jednotlivé časti k sebe tak, aby sa spojili. Nie je potrebné používať žiadne lepidlo! 
Tieto vkladačky sú tak krásne, že sa dajú použiť aj ako dekorácia do detských izbičiek. 

7. TIDLO žeriav a iné stavebné stroje

Táto drevená hračka podporuje detskú kreativitu a predstavivosť. Rozvíja koordináciu ruka-oko a jemnú motoriku. Drevený žeriav stojí na základni, ktorá je otočná o 360 stupňov. Balenie obsahuje aj paletu, ktorá sa dá uchytiť na hák a zdvíhať tak “stavebný materiál”. Žeriav sa ovláda drevenými kolieskami. Súčasťou žeriavu je aj kabína, ktorá sa rovnako ovláda kolieskom a potočením sa dá dvíhať hore aj dolu. Kabína je z vrchnej časti otvorená a tak do nej možno jednoducho vložiť figúrku pracovníka. 

8. SUPER PETIT Silikónová podložka na kreslenie

Detské silikónové nekonečné omaľovánky pre deti Super Petit sú výborná zábava na doma, na spríjemnenie čakania u lekára, na cesty, či na záhradu. Princíp omaľovánok je jednoduchý. Silikónovú podložku s vymaľovaným obrázkom stačí utrieť vlhkou handričkou a môžete maľovať odznovu. 

9. Drevené kocky Budovy od BAJO

BAJO-drevene-kocky-Budovy

Netradičné kocky, kde zo 16 kociek viete postaviť 6 rôznych budov. Čím sa ale tieto kocky od ostatných líšia, je že obrázky z nich sa neskladajú len do typického tvaru štvorca ale aj to rôznych netypických tvarov, kde niektorá kocka môže prečnievať nad ostatné. Niečo ako 3D puzzle.

10. Spoločenská hra Rebríky a hady

Rebríky a hady je veľmi jednoduchá spoločenská hra, ktorú zvládnu deti približne od 3 rokov. Princípom hry je dostať sa na číslo 100. Hráč ktorý sa tam dostane ako prvý vyhráva. Ak hráč skončí ťah na hadej hlave, sklźne po ňom až na koniec jeho chvosta. Deti si pri hre trénujú trpezlivosť, učia sa zniesť prehru a radovať sa z výhry. 

Týmto článkom zároveň uzatvárame sekciu našich tipov na vianočné darčeky pre deti podľa veku. Veríme, že články boli pre vás prínosné a pomohli sme s výberom. Ak by ste sa chceli k nejakému vrátiť, prikladáme odkaz na všetky články, ktoré v tejto vianočnej sekcii vznikli:

Inšpirácie na vianočné darčeky pre deti
Vianočné darčeky pre deti od narodenia do 1 roka
Tipy na vianočné darčeky pre deti od 1 do 3 rokov

Na záver by sme vám chceli zaželať pokojné vianočné sviatky, prežité v kruhu tých, ktorých najviac milujete.
Štastné a veselé, kamaráti!

Autorka článkov: Gabriela Palai
Grafika a úprava textu: Michaela Radošani